Odchod do kúpeľov sa už nepovažuje za luxusnú extravaganciu. Je známe, že welness pobyty majú priaznivý vplyv na pocit a dobrý vzhľad nášho tela i ducha. Ak cítite, že potrebujete spomaliť a chcete pocítiť blaženosť dobrého welness pobytu na dlhšie ako len víkend, pozrite sa na kúpeľný pobyt. Kúpeľný pobyt môže trvať až niekoľko týždňov a bol by tou najluxusnejšou dovolenkou, ktorú si môžete pre svoje telo a dušu predstaviť.

Kúpeľný zážitok je nielen zdravý pre váš interiér -myseľ, ale aj pre váš exteriér – telo. Rovnako ako telový zábal zvyšuje metabolizmus, tak aj omladí pokožku. Väčšina z týchto zábalov obsahuje bylinné látky, ktoré nesú veľa liečivých hodnôt. Telový píling vás zbaví mŕtvych a slabých kožných buniek a vaša pleť začne žiariť. Kúpele sa starajú o vaše telo od tváre k nohám. Vosky, manikúry a starostlivosť o tvár sú jednými z mála vedľajších jedál, ktoré prichádzajú s týmto blaženým hlavným chodom.

 

Relax

Kúpele sú známe ako miesta hojenia už tisíce rokov. Natívne národy, rímski vojaci a kráľovskí členovia rodiny sa vydali na kúpanie sa v teplých minerálnych prameňoch známych svojou schopnosťou zmierniť bolesť a liečiť choroby. Dnešné kúpele už nie sú viazané výlučne na termálne vody, ale stále sľubujú relaxáciu a omladenie.

Na základnej úrovni ponúkajú kúpele liečebné procedúry, ako sú masáže, ošetrenie tela a starostlivosť o tvár, ktoré zlepšujú váš pocit pohody.

 

Oddych vo dvojici

Masáže nemusia byť vždy osamotené. V skutočnosti, zdieľanie zážitku z masáže s partnerom a dobrým priateľom alebo iným významným človekom má zázračnú schopnosť vytvárať nádherné chvíle v čase, ktorý môže byť cenený a vrelo si ho pamätať na mnoho rokov. Veľmi obľúbené sú tzv. párové masáže. Preto je veľký dopyt po relaxačných wellness pobytoch pre dvoch.

 

Welness pobyty

Ak chcete získať len niekoľko kúpeľných procedúr, posedieť pri bazéne a jesť cheeseburgery na obed, vyskúšajte welness pobyty. Je tu obrovský rozsah z hľadiska ceny a vybavenia. Sú to často najlepšie voľby pre rodiny, pretože majú detský kútik.

Súvisiace príspevky