Teplé dni sa síce pomaly krátia, ale príroda na jeseň ponúka farebný pohľad, ktorý si môžete pohodlne užiť v sedle elektrobicykla. Elektrobicykle už dávnou nie sú len výsadou seniorov, ktorým pomáhajú udržiavať sa v kondícii. Stávajú sa stále populárnejším dopravným prostriedkom aj pre mladšie generácie. Na cestách ani cyklotrasách tak koľkokrát nespoznáte, že cyklista, ktorý vás predbehol, išiel na elektrobicykli, pretože akumulátory výrobcovia stále častejšie umiestňujú do rámu bicykla.

 

Na nákupy aj do práce

S elektrobicyklom môžete smelo vyraziť po meste na nákupy aj za pracovnými záležitosťami bez obáv, že by ste do cieľa dorazili spotení a unavení. Keď budete chcieť, môžete šliapať ako na bežnom bicykli a užívať si slobodu a radosť z jazdy, a ak využijete elektromotor, pomôže vám pri šliapaní a zbaví vás zbytočnej námahy. Mieru asistencie, ktorú vám e-bicykel ponúkne, si môžete ľubovoľne nastaviť a meniť.

„Bežné elektrobicykle navyše nevážia o moc viac ako klasické bicykle, a ani v prevedení sa od nich príliš nelíšia. Široký je aj sortiment klasických mestských bicyklov a k dostaniu sú aj známe skladačky s elektromotorom, “hovorí špecialista Martin Šindelář zo spoločnosti HECHT.

 

Cesta z mesta aj prírodou

Jazdu na elektrobicykli si môžete užiť aj v kopcovitom teréne, ktorý by niekomu dal zabrať. Ľahko tak skĺbite partiu zdatných i menej zdatných cyklistov, ktorým počas výletu alebo cesty do kopca pomôže podľa potreby elektromotor a udrží tak “krok” so zvyškom výpravy. K dostaniu sú dnes aj elektrobicykle, kde si výrobcovia pohrávajú s ukrytím akumulátora, takže vyzerajú rovnako ako klasické bicykle. Ak by ste sa tak obávali, že by ste boli ako elektrocyklisti vystavení posmešným pohľadom či poznámkam, vedzte, že moderné elektrobicykle už od tých klasických, vďaka ukrytému pohonu, takmer nikto nespozná.

„Akumulátor je poväčšinou ukrytý v zadnej časti pod nosičom, alebo v ráme bicykla – v takom prípade je potom elektrobicykel úplne na nerozoznanie od bicykla bežného, “uzatvára servisný špecialista Martin Šindelář zo spoločnosti HECHT.

Súvisiace príspevky