Spoločenské akcie sme si za posledných niekoľko mesiacov príliš neužili. Plesová sezóna nebola, a preto sme si pravdepodobne pre túto sezónu nekúpili ani nové spoločenské šaty. Nezabudnite to urobiť teraz. Určite ich využijete.

S uvoľnením opatrení budeme určite doháňať všetky spoločenské akcie. Krstiny, svadby, oslavy výročí… Určite nezostaneme len u semiformálneho oblečenia. Je to príležitosť opäť sa obliecť s celou parádou do krásnych šiat. Ideálne je sa na tieto udalosti pripraviť s predstihom. Bude ich veľa a možností vybrať si z najlepšej módy bude ubúdať. Čo si teda doplniť do tohtoročného spoločenského šatníka?

Krátke spoločenské šaty pre chic vzhľad

Nenechajte sa vmanipulovať do malých čiernych. Návrat elegancie do našich šatníkov je treba osláviť. Vsaďte na krátke spoločenské šaty, ktoré sú vo farbách. Ak ich potrebujete predsa len trochu formálnejšie, vyberte si ich jednofarebné v striedmejšom strihu. Pokiaľ nie, stavte na čipky, volániky, ale smelo aj na masívne kvetinové vzory, ktoré v lete vypadajú pompézne. Tento rok sa nebojte výrazných živôtikov v kombinácii s bohatými sukienkami.

Dlhá elegancia nielen na ples

Ples nie je jediné miesto, kam sa hodia dlhé spoločenské šaty. Oblečte si ich na svadbu svojej kamarátke či brata, pribaľte si ich na dovolenku, teda pokiaľ sa nechystáte pod stan a na bicykel. To sa vám totiž bude hodiť oblečenie skôr k vatre. Jednofarebné dlhé spoločenské šaty sú skvelou investíciou na mnoho rokov. Určite ich nebudete mať na sebe len raz. Strihy sú dlhodobo moderné a možnosť rýchlo sa pripraviť na akúkoľvek noblesnejšiu akciu budete mať vždy po ruke. Dôležité je si k šatám zadovážiť taktiež vhodné lodičky a spoločenskú kabelku. Nezabudnite ani na šperky. Hitom sú výraznejšie výstrihy a šaty bez rukávov, a k tým sa šperky žiadajú.

Súvisiace príspevky