Sú dni, kedy sa nikomu nechce, po večeroch tráviť veľa času v kuchyni, keď sa dá využiť príjemnejšie s rodinou, priateľmi či len tak oddychom. Aj pre takéto chvíle vám prinášame inšpirácie na bleskové večere, pri ktorých si pochutnáte doslova za pár minút.

Fit večera aj pre tých, ktorí radi počítajú kalórie:

Zapečený kozí syr s medom a orechmi

Ingrediencie:

2 kozie syry s bielou plesňou

plátok toastového chleba

60 g vlašských orechov

2 lyžice lúčneho medu Medokomerc

šalátový mix

polovička granátového jablka

Zálievka:

5 lyžíc olivového oleja

1 lyžica dijonské horčice

2 lyžice lúčneho medu Medokomerc

Soľ a peper

Postup:

Plátok toastového chleba rozdrvíme tyčovým mixérom, pridáme maslo, lúčny med a nadrobno nakrájané vlašské orechy. Na papier na pečenie rozložíme kozie syry a posypeme mrveničkou s orechmi. Zapečieme v rúre na 180 stupňov. V miske zatiaľ pripravíme dresing – zmiešame olivový olej, horčicu, med, soľ a peper. Vyšľaháme metličkou do krémovej konzistencie. Šalát zmiešame s dresingom, pridáme zrnká granátového jablka a navrch servírujeme rozpečený syr s orechovou posýpkou.

Večera inšpirovaná Orientom: Kurací kuskus na kari a mede

Ingrediencie:

Kuracie prsia

200g kuskusu

3 lyžičky kari

štipka chilli

olivový olej

1 väčšia červená cibuľa

maslo

2 lyžice lúčneho medu Medokomerc

arašidy

kukurica

Postup:

Kuracie prsia nakrájame na rezance a na chvíľu ich naložíme do osolenej zmesi z olivového oleja, lúčneho medu, kari a chilli. Následne na oleji osmažíme červenú cibuľu a pridáme mäso. Potom primiešame kukuricu, podľa chuti prilejeme lúčny med a prisypeme arašidy. Medzitým si pripravíme kuskus, ktorý vmiešame  do zmesi.

Tip: Ochutnajte lúčny med Medokomerc s vôňou rozkvitnutej lúky

Lahodný med zlatistej farby charakteristický svojou sladkou chuťou je ľahko stráviteľný a vhodný pre okamžité dodanie energie, pričom nemá takmer žiaden tuk. Obsahuje až 0,5% rastlinných bielkovín a minerálne látky ako horčík, draslík, vápnik, mangán a železo. Má antioxidačné, antibakteriálne a probiotické vlastnosti. Antioxidanty obsiahnuté v lúčnom mede neutralizujú účinky voľných radikálov, zmierňujú zápaly v tele a zvyšujú absorpciu živín z našej stravy. Aj preto je ideálny pre celkovú regeneráciu organizmu a prevenciu pred ochorením.

Pre viac informácii navštívte www.medokomerc.cz

Súvisiace príspevky