Menopauza je obdobie, kedy nastáva u žien koniec reprodukčne aktívneho života. V priebehu menopauzy dochádza ku kolísaniu hormónov, ktoré sa prejavuje rôzne. Väčšinou však hovoríme o prejavoch negatívnych. Dnes už ale našťastie existujú spôsoby, ako hormóny usmerňovať a túto náročnú fázu ľahšie prečkať.

Príznaky menopauzy

Medzi príznaky menopauzy patrí menej častá menštruácia, ktorá má inú intenzitu, než na akú bola žena v produktívnom veku zvyknutá. Veľmi časté a obzvlášť nepríjemné sú návaly tepla v priebehu dňa aj noci. I nespavosť sa možno stane vernou spoločníčkou.

V tomto období je pomerne bežným javom priberanie na váhe, bolesť hlavy a s ňou spojené problémy s koncentráciou a pamäťou. Znižuje sa libido, prsia strácajú na objeme, vyskytuje sa vaginálna suchosť a tiež môžu nastať problémy s vypadávaním vlasov.

Tieto príznaky sú hromadne označované ako hormonálna nerovnováha a negatívne sa podpisujú na tom, ako sa ženy vnímajú. Ženský prechod sa vyskytuje najčastejšie medzi 45. až 55. rokom života.

Ďalšie problémy, ktoré môže menopauza spôsobovať

Často sa pri menopauze objavuje osteoporóza. Môže dochádzať k rednutiu kostí. Nezvyčajné nie sú ani infekcie močových ciest, ku ktorým sú ženy náchylné, ďalej úzkosti a depresie.

Ako telu pomôcť

V porovnaní s nie príliš vzdialeným minulým storočím máme obrovskú výhodu v tom, že doba výrazne pokročila a sú známe cesty, ako menopauzu ľahšie prekonať. Existujú mnohé doplnky stravy s obsahom vitamínov, minerálov, bylinných extraktov a aminokyselín. Takýmto výživovým doplnkom je Vellena, ktorej komplexné zloženie dodáva telu potrebné aktívne látky.

Vellena pomáha znižovať mieru únavy a vyčerpania, pocitov smútku, depresie a výkyvov nálad. Vďaka vápniku podporuje zdravie pohybového aparátu, vitamíny C a D3 prispievajú k správnej funkcii imunitného systému a zvyšných 15 živín sa stará o vaše hormonálne zdravie.

Vellena je prírodný doplnok stravy, ktorý rieši príčinu problému, nie iba dôsledok. Po dobu dvoch mesiacov ju užívajte tak, že vysypete 1 vrecko do 100 ml vody a denne vypijete. Po asi 2 mesiacoch začnete pozorovať pozitívne účinky na svojom tele.

Viac informácií nájdete na Vellena.sk.

Súvisiace príspevky