Aj vy ste podľahli čaru šperkov? Niektoré z výhod, ktoré ponúkajú módne šperky, zahŕňajú nákladovú efektívnosť, rozmanitosť a kreativitu. Bižutéria alebo módne šperky sú cenovo dostupnejšie ako tradičné zlaté ozdoby. Okrem toho si môžete kúpiť umelé šperky, ktoré dokonale kopírujú vzhľad zlatých alebo strieborných šperkov za zlomok ceny. Nielen, že je to nákladovo efektívnejšie, je to tiež bezpečnejšie, pretože môžete nosiť tieto ozdoby kdekoľvek bez rizika krádeže alebo lúpeže.

Módne šperky môžu byť tiež vyrobené v rôznych farbách, štýloch a vzoroch. Vzhľadom k tomu, že sú tak cenovo dostupné, môžete si kúpiť sadu šperkov, ktorá zodpovedá každému individuálnemu oblečeniu vo vašom šatníku.

K šperkom, ale teraz najmä tým strieborným a zlatým, môžeme mať vyvinutý určitý vzťah. Väčšina ľudí  môže myslieť na šperky ako na módne doplnky, ale pre niektorých ľudí sú oveľa viac než len ozdobami. Označujú veľmi dôležité momenty v našich životoch, niektoré blažené a niektoré smutné, ale všetko sú to dôležité chvíle. Možno sú to jemné detské náušnice, ktoré ste dostali ako bábätko pri krste alebo retiazka, ktorá bola vašim darom pri prvom svätom prijímaní a každá žena si určite pamätá svoj zásnubný prsteň a manželia sa na svoje obrúčky pozerajú ako na niečo posvätné, nielen ako na nejakú ozdobu.

 

Deti a šperky – pozor na bezpečnosť

Pokiaľ ide o výber detských šperkov pre vaše malé deti, musíte dávať pozor na materiál, z ktorého sú vyrobené. Tieto nebezpečenstvá detských šperkov nepredstavujú bezprostrednú hrozbu ako udusenie, ale z dlhodobého hľadiska môžu byť veľmi škodlivé.

Ako rodičia kladieme na prvú priečku predovšetkým bezpečnosť dieťaťa. Snažíme sa obmedziť chemikálie a toxíny v našich domácnostiach. Starostlivo zvážime klady a zápory, pokiaľ ide o biopotraviny, zelené čističe a ekologické výrobky. Samozrejme, že chceme len to najlepšie pre naše deti a ich zdravie. Mnohí z nás, žiaľ, prehliadajú nebezpečenstvo detských šperkov.

 

Toxické kovy v šperkoch pre deti

Mnohým rodičom nie je stále známe, že  niektoré šperky sú vyrobené z lacných ťažkých kovov. Vysoká úroveň olova, antimónu, kadmia a bária bola identifikovaná v rôznych šperkových výrobkoch určených pre naše deti. V Spojených štátoch sa v posledných rokoch stiahlo viac ako 180 miliónov kusov detských šperkov. Preto nakupujte šperky pre deti z overených obchodoch a eshopoch.

Súvisiace príspevky