Tvarovacie hmoty pre deti sú hitom tohtoročných Vianoc

Po roku opäť prichádzajú vianočné sviatky a my si ako už tradične, začíname lámať hlavu, čím obdarujeme naše ratolesti. Najdôležitejšie zo všetkého je nestrácať hlavu a nepodliehať každému detskému želaniu napísanom v liste pre Ježiška. Zvlášť pri nákupe darčekov pre deti je ťažké odolať, pretože je všade veľa krásnych hračiek, kníh a plyšákov. Nakupujte tento rok s rozumom a kúpte deťom hodnotné darčeky s pridanou hodnotou, ktoré ich len tak neomrzia a pomôžu im rozvíjať osobnosť.

Vianoce sú pre deti čarovným obdobím, ktoré sa im vryje do pamäti a k nemu sa budú nostalgicky rady vracať aj v neskoršom veku. Kto z nás si občas nevybaví chvíle z bezstarostného detstva, kedy sme so zatajeným dychom a rozžiarenými očami netrpezlivo vyčkávali príchod Ježiška a nemohli sa dočkať, aké darčeky nájdeme pod nádherne vyzdobeným stromčekom? V dospelosti vnímame vianočné sviatky o poznanie rozporuplnejšie. Na jednej strane sa stále tešíme na tie čarovné chvíle strávené s našimi blízkymi, na strane druhej už vieme, že darčeky nenosí Ježiško, ale musíme sa o ne postarať sami. A to je úloha neľahká, pretože v dnešnej dobe je ponuka darčekov pre deti natoľko pestrá, že vybrať v nej tú pravú nádielku práve pre vaše deti nie je ľahké.

 

Svet tvorivých detských rúčok

Vianočné darčeky pre deti bývajú v znamení hračiek, knižiek, plyšákov, stolových hier a nepopulárnych “mäkkých” darčekov. Tradičné darčeky sú určite vhodné a nepohrdne nimi žiadne detské srdce, avšak mali by ste myslieť aj na nejaký originálny darček pre radosť, ktorý deťom vystačí na hodiny a hodiny nekonečnej zábavy. Klasické hračky v podobe bábik a autíčok sú síce krásne, ale hranie s nimi veľmi rýchlo omrzí, rovnako ako sa hračky samotné rýchlo okukajú. Hitom poslednej doby medzi rodičmi i deťmi sú modelovacie hmoty, ktoré sú k dostaniu v širokom farebnom spektre a z rôznych materiálov. Ponúkajú neobmedzený priestor pre fantáziu, lebo je z nich možné vytvoriť bezpočetné množstvo farebných výtvorov.

“U rodičov s deťmi sú veľmi žiadané kreatívne modelovacie sady PlayFoam. Ide o nealergický a netoxický materiál vyvinutý pre potreby detského rozvoja s maximálnym ohľadom na zdravie a bezpečnosť tých najmenších. Základom sú drobné guľôčky z mäkkého penového materiálu, ktoré pri sebe drží špeciálne vyvinuté elastické spojivo. Za spojivom stojí niekoľko rokov vývoja v laboratóriu, aby mohlo mať tú vlastnosť, že najlepšie priľne opäť len k rovnakému spojivu. Ak sa dostane do kontaktu s iným materiálom, nie je priľnavosť dostatočná pre jeho uchytenie a nenalepí sa na neho, “hovorí Marcel Pech, marketingový riaditeľ predaja detských hračiek Pexi na českom a slovenskom trhu. “Vďaka tomu si s plastelínou môžu deti bez obáv modelovať na drevenom alebo lakovanom stole, na sklenenej či plastovej doske, na linoleu, a dokonca aj na krátko strihanom koberci. To všetko bez mastných fľakov a šmúh, “dodáva Pech.

 

Klasickým plastelínám už odzvonilo?

Klasická modelovacia hmota, ktorú poznáme z detstva, sa čoskoro stane milou nostalgickou spomienkou. Snáď každý z nás si spomína na tvorivé úsilie zo školopovinných rokov, kedy sme sa snažili so zápalom sebe vlastným vymodelovať z hmoty nasekanej na kúsky divné postavičky a zvieratká. Vlastnosti klasickej plastelíny sú v súčasnej dobe spoľahlivo prekonané čo do praktickosti, bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti, a tak tejto dnes už môžeme povedať retro hmote zostáva iba nepopierateľná nostalgická hodnota. Moderné tvarovacie hmoty spĺňajú potreby rozvoja jemnej motoriky a obrazotvornosti rovnako tak dobre, a navyše nešpinia, nelepia a na konci kreatívneho procesu nezanechávajú neporiadok.

Súvisiace príspevky