Čo telu dáte, to vám tiež vracia. Ak sa budete stravovať zdravo a dodáte telu potrebné dávky živín a vitamínov, zvládnete aj náročné dni ľahšie a radostnejšie. Čerstvo pripravené šťavy z ovocia a zeleniny sú kľúčom k zdravému životnému štýlu. Ich konzumácia je nesmierne dôležitá nielen pre aktívne žijúcich športovcov, tak aj pre tých, ktorí ešte len hľadajú, čo pre svoje zdravie môžu urobiť. Čerstvé džúsy ocenia tiež ženy v tehotenstve, kedy si telo žiada zvýšené dávky kyseliny listovej. Pohárik čerstvej šťavy príde vhod aj našim najmenším. Leto zdravej strave praje. Čo môže byť lepšie, ako čerstvá a konzervovaná šťava zo sezónneho ovocia natrhaného doma na záhrade a pripraveného vo vlastnej kuchyni? Zásadným pomocníkom pre výrobu ovocných a zeleninových štiav je vhodný spotrebič. Je niekoľko možností, ako z ovocia urobiť lahodnú, tekutú, vitamínovú bombu. Prinášame vám pár variantov.

 

Pokiaľ chcete spotrebič, ktorý toho zvládne viac:

Gorenje Power Blender viacúčelový mixér BPC2B

Obľúbené šťavy vyrobí ľahko a rýchlo. Motor s 1 500 W maximálneho výkonu a 30 000 otáčkami za minútu spoločne s čepeľami z nerezovej ocele zaistí, že mixér rozomelie a rozmixuje všetko, aj tie najtvrdšie ingrediencie. Ovládací gombík s LCD umožní jednoduchý výber jedného z 6 prednastavených programov (ovocie, zelenina, ľad, sójové mlieko, orechy, jemné). Na ovládacom paneli je možné nastaviť požadovaný čas a rýchlosť. Dizajnový dvojlitrový džbán z Tritan (bez BPA) má vnútorné hrany v tvare štvorca, takže sa obsah nesústreďuje k stenám nádoby, ako u bežných systémov, ale pohybuje sa smerom k stredu, k rotujúcej čepeli. Výhodou je aj jednoduché čistenie mixéra.

cena: 272,5 eur

Pomocník s príslušenstvom:

Gorenje kuchynský robot SBR800HC

Chcete jeden prístroj na mletie kávy, tvorbu cesta, jemné strúhanie, šľahanie a hrubé krájanie? Tak to je práve on. Výkon motora je 800 W o odolnej nerezovej čepele ho robí nedostihnuteľným. Zároveň je v ovládaní veľmi jednoduchý. Stlačením tlačidla sa spotrebič zapne a vďaka prehľadnému a zrozumiteľnému LED displeju všetko zvládnete za pár minút. Nádoba s odmerkou umožňuje presné dávkovanie a vákuové nožičky dokonalú stabilitu.

cena: 155,58 eur

Do každej kuchyne:

Gorenje Ručný mixér HBX603HC

Ručný mixér vám pomôže s mixovaním, šľahaním aj hnetením. Samozrejmosťou je sada príslušenstva, ktorá je po ruke kedykoľvek. Jeho výhodou je možnosť umývať ho v umývačke riadu a obsluha je vždy veľmi jednoduchá. Vysoko kvalitná trojbodová čepeľ z nerezovej ocele spracuje všetky suroviny veľmi efektívne. Rýchlosť si môžete nastaviť podľa potreby a funkcia Pulse umožní jemné doladenie mixovaného obsahu.

cena: 84,21 eur

 

Smoothie jednoducho a rýchlo:

Gorenje stolný mixér BSM600W

Mixujte pohodlne a bez námahy ovocie, zeleninu, alebo mliečne koktaily. Skvele sa hodí najmä na prípravu zdravých, jemných a chutných smoothie. Kedykoľvek dostanete chuť na ovocný či zeleninový nápoj, stačí len vytiahnuť stolný mixér Gorenje. V horúcich letných mesiacoch navyše oceníte jeho schopnosť drviť ľad. Prevedenie mixéra Gorenje v bielej farbe je univerzálne a sadne každej kuchyni. Telo spotrebiča i dve nádoby s objemom 0,6 litra sú vyrobené z odolného plastu bez obsahu zdraviu škodlivého bisfenolu BPA. Bezpečnostný pulzný spínač vám pomôže s rozmixovaním tvrdších prísad alebo ľadových kociek, ale zároveň zaisťuje bezpečnosť pri používaní mixéra.

cena: 35 eur

Súvisiace príspevky